--
Skip to content Skip to footer

Surgical and Non-Surgical Aesthetics

Aesthetic Plastic & Reconstructive Surgery

Prof. Dr. Mustafa Durğun

Mustafa DURĞUN, born in 1977, graduated from Gazi University Faculty of Medicine in 2003. He started his Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery training in Ankara Atatürk Training and Research Hospital in 2004.

In 2006, he studied at Showa University, one of the world's leading centers for plastic surgery, in Tokyo, Japan.

He completed his plastic surgery training in 2010 and became a specialist. After completing his compulsory service at Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Training and Research Hospital, Asst. Assoc. Dr. He worked at Dicle University Faculty of Medicine.

In 2014, he joined Katip Celebi University Faculty of Medicine as Assistant. Assoc. After being appointed as Dr, he passed the Associate Professor exam in 2017 and became Associate Professor. got the title. He has been serving his patients in his own clinic since 2019.

 
Aslıhan S.
Mustafa hocaya rinoplasti ameliyatı oldum ve o kadar mutluyum ki iyiki böyle bir karar vermişim hemşiresi Tülay hanım bütün süreçte yanımdaydı korkularımı yenmemi sağladı ameliyat sonraki dönemde ilgilerini eksik etmediler.İyiki böyle bir ekibi tercih etmişim.Bir daha ameliyat olcak olsam yine bu ekibi seçerim.Herkese tavsiye ederim ☺️

Aslıhan S.

izmir
Emel B.
Merhaba ben göğüs küçültme amelyatı olmak için birçok araştırma yaptım ve sonunda referans üzerine Mustafa beyle görüştüm.Gūven veren yapısı vardı ve bu benim için önemli.Harika ekibiyle 3 kasımda operasyonumu gerçekleştiler.Sonuç harika oldu benim için.Sūrecin başından şu ana kadar hep yanımda oldular bu çok güzel. Mustafa hocam size ve ekibinize çok teşekkür ederim.

Emel B.

izmir
Gözde K.
Daha ne kadar ilgili , kibar ,tatlı bir doktor ve hemşire olabilir bilmiyorum hem doktorum hem de hemşirem çok değerliler . Ameliyat olalı 5 ay oluyor . Ameliyat öncesinde de sonrasında da her soruma cevap buldum çok ilgilendiler çok teşekkür ederim kendilerine ve bu operasyonun daha iyisi olamazdı. Gönül rahatlığıyla gidin ,görüşün aklınızda hiç soru işareti kalmayacaktır. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum iyi ki varlar 🙂

Gözde K.

izmir
as much as a phone

we are close to you

Ali Çetinkaya Bulvarı, Beler Apt. No.2 Kat:2 Alsancak / İzmir / Türkiye

    Go To Top
    en_GBEnglish