--
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Göz Kapağı Estetiği

Gözler yüzün odak noktasıdır ve estetik açıdan en önemli noktalardan biridir. Göz kapaklarımızın derisi vücudumuzdaki en ince deri yapısına sahiptir. Dolayısıyla bu bölge yaşlanma ile sarkmanın gelişmesine en duyarlı bölgedir.  Yaşın ilerlemesi ile göz çevresinde bir takım değişiklikler meydana gelir. Üst göz kapaklarında ciltte sarkma ve gevşeme olurken, alt göz kapaklarında torbalanma, kırışıklıklar meydana gelir. Yorgun, mutsuz, uykusuz yüz ifadesi ortaya çıkar. Tüm bunların sonucu olarakta kişi olduğundan daha yaşlı görünür.  Göz kapağı estetiğinde amaç doğal görüntü ve şekilleri bozmadan göz çevresindeki sarkmaları, torbalanmaları gidererek kişiye daha genç bir görüntü kazandırmaktadır.

Üst göz kapağına yönelik yapılan cerrahi girişimde üst göz kapağında sarkmış olan cilt, cilt atındaki kas dokusu ve fıtıklaşan yağ dokusu çıkarılır. Kesi izi üst göz kapağı cildindeki çizgiye denk getirilerek kalacak olan iz en aza indirilir. Üst göz kapağı cildi çok ince olduğundan ameliyat izi çok az kalır ve çoğu zaman fark edilmez.


Anestezi

Genel

Operasyon

45-60 dk.

İyileşme Süresi

1-2 hafta

Kesin Sonuç

1-2 ay

Ağrı

Yok

Ameliyat lokal anestezi altında yapılır ve yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat arasında sürer. Ameliyat sonrası kesi yeri strip adı verilen bant ile kapatılır. Şişlikler bir hafta içinde genellikle kaybolur ve hasta normal hayatına devam eder.

Alt göz kapağı estetiğinde ise kesi hemen kirpik diplerinden yapılır. Böylece ameliyat izi görünmez. Alt göz kapağı cerrahisinde torbalanmaya neden olan yağ dokusu ya çıkarılır yada yeniden düzenlenerek torbalanma giderilir. Yağ dokusu yeniden düzenlenirken alt göz kapağının alt kısmındaki çöküntü giderilir. Böylece daha genç bir görünüm elde edilir.

Alt göz kapağı estetiği ya sedasyon veya genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi 2 saat civarındadır. İyileşme süreci yaklaşık 15 günde tamamlanmış olur.

Yukarı
tr_TRTurkish