--
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu, deri altı dokularda hidrasyon seviyesini arttırır. Hidrasyonun artması ile alt göz kapağı altındaki boşluklar dolar, cilt üzerindeki kırışıklıklar azalarak daha esnek bir hal alır. Alt kısmı dolan ve daha pürüzsüz hale gelen alt göz kapağı derisinin, ışığı daha iyi yansıtması ile yorgun ifade ortadan kalkar. Bu nedenle alt göz kapağı dolgularına gözaltı ışık dolgusu adı verilmiştir.

 

Anestezi

Lokal

Operasyon

5-10 dk.

İyileşme Süresi

1-2 Gün

Kesin Sonuç

1-2 Gün

Ağrı

Yok

Alt göz kapağı altında artmış renk koyuluğu, doku azlığı, çökme ve benzeri problemler nedeniyle genç yaşta bile kişi olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünebilir. Göz altı ışık dolgusu ile boşluklar dolar. Yanak ile göz kapağı arasında daha yumuşak bir geçiş sağlanır. Böylece varsa alt göz kapağı altında torbalanma görüntüsü kaybolur.

Göz altı ışık dolgusunda kullanılan malzeme özel bir içeriğe sahiptir. İçeriği; cildin beslenmesini ve nemlenmesini arttıran hiyalüronik asit ile antioksidanlar, aminoasitler ve vitamin B6 gibi gerekli besin maddelerinin karışımından oluşur.

Göz altı ışık dolgusu işlemi ile göz altı bölgesi iki aşamalı bir süreçle gençleşir. Önce hyalüronik asitin etkisiyle deri altı destekleyici tabaka güçlendirilir ve çukurlukların doldurulması sağlanır. Bu sayede koyu halkalar ve göz altı torbaları kamufle edilir. İkinci aşamada ise polivitamin ve aminoasit içerikleri sayesinde deride uzun süreli bir hücresel yenilenme sağlanır.

Uygulamanın ardından enjeksiyon noktalarında minik kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklar 3–4 saat içinde kendiliğinden geçer. Bu süre içinde enjeksiyon yapılan bölgeler ovuşturulmamalıdır. Yüze herhangi bir krem ya da kozmetik ürün sürülmemelidir. Cilt birkaç saat içinde normale döner. Sonrasında makyaj yapılabilir.

Işık dolgusu uygulaması ardından, cildin hassasiyetine bağlı olarak 2-3 gün süren kızarıklıklar oluşabilir. Enjeksiyon bölgesinde ödem, şişme ve morarma olası diğer yan etkilerdir.

 
Yukarı
tr_TRTurkish