--
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yanak Dolgusu

Genel olarak güzellik anlayışında elmacı kemiklerinin dolgun olması gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilir. Zayıf ve çökük elmacı kemikleri kişinin yüzünün olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Yapısal ya da yaşlanmaya bağlı olarak yüzdeki hacim kayıpları hayaluronik asit dolguları ile tedavi edilebilir. Bu sayede yüze herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın istenilen şekil verilebilir.

Anestezi

Lokal

Operasyon

10 dk.

İyileşme Süresi

Hemen

Kesin Sonuç

Hemen

Ağrı

Yok

Yüzde dolgu amacıyla genellikle hyalüronik asit dolguları tercih edilir. Hyalüronik asit normalde derinin yapısında yer alan bir moleküldür ve derinin su içeriğini arttırarak nemli olmasını sağlar. Yaş ile beraber derideki hyalüronik asit azalır ve deride kırışıklıklar meydana gelir. Hem dolgunluk sağlamak hemde derinin nem içeriğini arttırmak amacıyla en sık hyalüronik asit dolguları tercih edilir.

Yanakta elmacık kemikleri üzerine enjekte edilen dolgular ile yanak bölgesi hafifçe kaldırılır. Böylece oluşan üçgen yüz yapısı ve daha genç bir ifade oluşur

Yanak dolgusu enjeksiyonundan sonra yüzde hafif ödem ya da kızarıklık oluşabilir. Kızarıklık birkaç saat içinde, ödem ise bir iki gün içinde kendiliğinden geçecektir. Yanak dolgusunda olası komplikasyonların önüne geçmek için işlem, bir uzman doktor tarafından mutlaka klinik ortamında yapılmalıdır. Sağlıksız ortamlarda, güvenilir olmayan dolguların uzman doktor olmayan kişilerce yapılmasının istenmeyen komplikasyonlara neden olabileceği unutulmamalıdır.

Yukarı
tr_TRTurkish