--
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

HydraFacial Cilt Bakımı

HydraFacial, farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen FDA onaylı cilt bakım sistemidir. Derideki ince çizgilerin, kırışıklıkların, tıkanmış ve büyümüş gözeneklerin, yağlı ciltlerin, lekelerin görünümünü iyileştirebilir. Çok amaçlı bir cihaz olan HydraFacial son yıllarda geliştirilmiş popüler bir cilt bakım cihazıdır.

HydraFacial, cilt üzerindeki ölü deri hücrelerini, patentli özel bir uç içinden geçen sıvı aracılığı ile ortamdan uzaklaştırır. Bu işleme hydradermabrazyon adı verilir. Hyradermabrazyon ile cilt üzerindeki dokular soyulurken, ortay çıkan ölü hücreler, makyaj kalıntıları, deri üzerindeki yağ, tıkanmış gözeneklerde biriken kirler, “vorteks teknolojisi” olarak adlandırılan bir vakum işlemi sayesinde emilir. Vorteks teknoljisi sayesinde sıvı basıncı, cilt soyma ucu ile fiziksel kazımalar ve vakum emişi ile kombine edildiğinde, son derece yumuşak, yenilenmiş cilt elde edilir.

Anestezi

Yok

Operasyon

45-60 dk.

İyileşme Süresi

1-2 Gün

Kesin Sonuç

1-2 Gün

Ağrı

Yok

HydraFacial tüm cilt tipleri için, özellikle de hassas ve yaşlanan ciltler için mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlar. Aynı zamanda kolajeni uyarmak için mikrodalga teknolojisi kullanılır. Cilt yenileme amacıyla mikrodermabrazyon adı verilen işlemler yapılabilmektedir. Mikrodermabrazyon işleminde birtakım kristaller yada elmas uçlar kullanılmaktadır. Cildi hassas olan kişilerde mikrodermabrazyon ile cilt üzerinde kızarıklık, hassasiyet gelişir. Hyrafacial cilt yenileme sistemi ile  tüm cilt tiplerinde diğer tüm cilt yenileme sistemlerine göre daha etkin sonuçlar elde edilirken daha az reaksiyon oluşur.

HydraFacial, yaşı ne olursa olsun, bakımlı bir cilde sahip olmak isteyen herkes için idealdir. Kuru ya da hassas bir cildi olan her yaş grubu için iyi bir seçenektir. Tüm cilt tipleri ve cilt rengi için güvenli ve etkilidir.

HydraFacial cilt bakımı tipik olarak dört adımdan oluşur: temizleme ve eksfoliyasyon, glikolik soyma, ekstraksiyonlar ve serum infüzyonu. Dört basamağın hepsi cildin derinlemesine temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Ortalama 25 ila 90 dakika arasında sürer. Yan etkisi yoktur ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz.

İlk tedaviden sonra inanılmaz bir parlaklık hissedilir. Gözenekler belirgin bir şekilde daha küçülür, cilt yumuşak ve nemli olur, şişkinlik azalır. İnce çizgiler ve kırışıklıklar su ve besleyici açıdan zengin olan serum uygulaması sayesinde daha az görünür. Sonuçlar artarak ilerler. Bu nedenle tekrarlayan işlemler sonucunda ince çizgilerin, kırışıklıkların ve koyu lekelerin uzun vadede azaldığı görülür. Genel olarak 6 seans uygulansa da kişinin ihtiyacına göre farklılık gösterir.

Vortex Temizleme ve Hydrapeel Eksfoliyasyon: HydraFacial’in bu basamağında ölü hücreler cildin yüzeyinden su bazlı soyma yoluyla çıkarılır. Ayrıca, bu ilk adımın faydası sebum adı verilen cilt üzerindeki yağın alınmasıdır. Sebum küçük partiküller için bir yapıştırıcı gibi hareket ederek gözeneklerin tıkanmasını sağlar. Sebumun alınmadığı durumlarda cilt üzerine uygulanan bileşenler emilemeyeceği için etkinlikleri azalır. Vorteks teknolojisi bu açıdan mükemmel bir işleve sahiptir. Sebum emilerek alındığından cilt üzerindeki gözenekleri tıkama ihtimalini ortadan kaldırır.

Gözenek Gevşemesi: HidraFacial’in ikinci basamağı, açılmış olan gözenekleri hafif bir salisilik ve glikolik asit karışımı ile temizlemektir. Gözenek temizleme için kullanılan bu maddeler genellikle iltihaplı sivilceye neden olan gözenek tıkaçlarını gevşetme etkileri nedeniyle anti sivilce cilt bakım ürünlerindede bulunurlar.

Gözenek Çıkarma: Bu işlem aşamasında, gevşemiş gözenek tıkacı ve kirler, HydraFacial vorteks temizleme etkisi ile çıkarılır. İşlem sonucunda cilt, gözeneklerdeki kirlerinden arınmış olur. Gözeneklerin açılması sayesinde uygulanan cilt serumları daha derin deri tabakalarına ulaşır.

Serum Füzyonu: Son adım, cildi peptitler, antioksidanlar ve hiyalüronik asit ile beslemeyi içerir. Bu karışım cilt sağlığını çeşitli şekillerde geliştirir. Antioksidanlar cilt hücresi yapıları için gerekli yapı taşlarını sağlarken, peptidler cilt hasarını onarmaya yardımcı olur. Ayrıca, hiyalüronik asit, kısa süre içerisinde, tedavi alanına nem çekerek kırışıklıkların görünümünü azaltır.

HydraFacial cilt bakımının herhangi bir yan etkisi yoktur. Lazer teknolojisinin aksine, bu makine cilt hücrelerini buharlaştırmaz. Bu nedenle kabuklanma veya ciddi reaksiyonlarına neden olmaz. HydraFacial, tüm cilt tipleri için idealdir ve hiperpigmentasyon, yağlı / tıkanmış gözenekler, ince çizgiler ve kırışıklıkları hedef alır.

HydraFacial cilt bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kullanılan cihaz ve bakım solüsyonlarının orijinal olup olmadığıdır. HydraFacial cilt bakımının popüler olması ile maalesef orijinal cihaz dışında çok sayıda taklit cihaz ve solüsyon üretilmiştir. Orijinal olmayan cihazlar ile yapılan bakımlarda herhangi bir sonuç alınamayacağı unutulmamalıdır. Bununla beraber orijinal olmayan solüsyonların kullanımı ciltte iyileşmeden ziyade daha kötü problemlerin oluşumuna neden olabilmektedir. Kliniğimizde FDA onaylı orijinal Hyrafacial cihazı ve solüsyonları kullanılmaktadır. Orijinal cihaz bulunan az sayıdaki klinik adresine distribitör firmanın web sayfasından ulaşılabilmektedir.

Yukarı
tr_TRTurkish